Kayseri - Hüma Tüp Bebek Merkezi
×
TR
EN
RU
AR
ESTROFEM NEDİR?

Doğurganlık tedavileri için pek çok yöntem ve teknik vardır. Estrofem; doğurganlık ile ilgili tedavilerde kullanılan ve östrojen hormonu içeren bir ilaç türüdür. Tüp bebek tedavisinde başarılı bir sonuç elde edebilmek için tedavi sürecine ek olarak uygulanan ilaçların da önemi büyüktür. Yapılan araştırmalar; bir kadının östrojen seviyelerindeki en küçük değişikliklerin bile embriyoların sağlıklı bir şekilde rahime yerleşme oranını etkilediğini ortaya koyar. Bu nedenle, tüp bebek tedavisinde estrofem sıkça reçete edilen takviyelerdendir.

Estrofem hakkında detaylara yer verdiğimiz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Estrofemin Önemi Nedir?

Estrofemin önemi de son derece merak edilen konular arasında yer alır. Yumurtalıklar tarafından üretilen estradiol ve östrojen hormonları hem gebeliğin oluşumu hem de sağlıklı bir gebelik süreci için oldukça önemlidir. Estrofem ilacı özellikle tüp bebek tedavilerinde transfer edilen embriyonun tutunmasını sağlamak için rahim içi duvarının uygun kalınlığa ulaşmasını destekler.

Tüp Bebek Tedavisinde Estrofem Neden Kullanılır?

Tüp bebek tedavisinde yumurtalıklar uyarılarak aynı anda birden fazla yumurta elde edilmesi amaçlanır. Yumurtalıkların uyarılması sırasında verilen ilacın dozunun da iyi bir şekilde ayarlanması da oldukça önemlidir. Verilen ilaç dozu ultrason görüntülemeleri ya da kan testi sonuçları ile doktorlar tarafından değerlendirilir. Böylece ilaç dozu da uygun şekilde belirlenir.  

Tüp bebek tedavilerinde östrojen seviyesi büyük oranda düşebilir. Vücudun östrojen seviyesi kişinin beslenmede tercih ettiği gıdalar, çevresel etmenler gibi birçok faktörden etkilenebilir. Fakat gebeliğin başarısı için östrojen hormonu oldukça önemlidir. Dolayısıyla tüp bebek tedavisinin başarısı için vücudun östrojen seviyesinin dengelenmesi de son derece önemlidir. Tedaviye ek yapılan takviyeler östrojen hormonu miktarını artırma noktasında destekler. Yapılan bu takviyeler sayesinde çok sayıda yumurta elde edilmesi amacına ulaşılabilir. Estrofem, tüp bebek tedavisinin başarısı için büyük bir önem taşır. Estrofem, vücudun doğal östrojen ihtiyacını karşılayarak rahim içi duvarının kalınlaşmasını destekler. Bu sayede döllenen yumurta rahme tutunarak sağlıklı gelişimini ilerletir.

Hüma Tüp Bebek ailesi olarak alanında uzman ekibimizle bu süreçte sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Detaylı bilgi için sitemizde yer alan uzmanlarımızı inceleyebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz. 

İlginizi çekebilir: Kalsiyum İyonofer Tedavisi 


Logo
E-BÜLTENE KAYIT OLUN
KAYIT OL !
Web sitemizde yer alan bilgiler Hüma Tüp Bebek tarafından oluşturulmuştur. Bu bilgiler tedavi edici amaç taşımamaktadır.
Web Tasarım_Medyatör